ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ЯПОНІЇ

o-japonii

Японія в наше століття інформаційних технологій і загальної глобалізації залишається закритою країною, як було і тисячоліття тому. Ми мало знаємо про неї, дивуємося її звичаям і традиціям, не розуміємо прагнень японців. Вивченням культури Країни Вранішнього Сонця займається окрема наука, але навіть фахівці не знають багато чого про цю загадкову країну. У нашій статті ми розповімо лише про декілька цікавих фактах про Японію і їх жителів - вивчення всієї самобутньої культури Японії може зайняти роки.

Держава

Форма правління в Японії - монархія. На чолі держави стоїть імператор, і це єдиний правлячий імператор в світі. Зараз править Японією імператор Акіхіто, і він уже 125-й правитель в історії Японії. Імператорська династія Японії - сама найстаріша в світі, вона не переривалася довгими століттями, а сама країна не знає бунтів проти володаря. Відбувається це тому, що імператор Японії вважається нащадком богів, і повстання проти нього означає богохульство, що вкрай неприйнятно для набожних японців. Цікаві факти про країну: імператор ще і духовний лідер, він є верховним жерцем синтоїзму, релігійної течії, поширеної на території країни. Імператор не є реальною політичною силою, від його імені керують прем'єр-міністр і уряд. Однак він виконує важливі релігійні та представницькі функції.

Війна

Японія - єдина країна, проти якої в ході військових дій застосовувалося ядерну зброю. Всього в історії було два випадки бомбардування мирного населення міст ядерною зброєю, і обидва вони відбулися на території Країни Вранішнього Сонця. У 1945 році в кінці Другої світової війни збройні сили США скинули на японські міста Хіросіму і Нагасакі атомні бомби. Через кілька днів після цього імператор країни оголосив про капітуляцію. Загинуло близько 80 тисяч осіб, екологічні наслідки вибуху позначаються на країні до сих пір. Відповідно до своєї Конституції, Японія не має права оголосити першою про початок війни. У цієї країни до цих пір немає законної армії, тільки Сили самооборони, які будуть захищати населення в разі нападу іншої держави. Один з цікавих фактів про Японію і японців: з Росією Японія досі формально перебуває в стані війни, оскільки мирний договір після закінчення Другої світової між цими країнами так і не був підписаний.

Робота

Японці - великі трудоголіки, і їх працездатність вражає. Більшість населення працює не менше 12 годин на день 6 днів в тиждень. Запізнення вважається тут неприпустимим, а поїзди в токійському метро ходять з точністю до декількох секунд. Вранці людей, які поспішають на роботу, так багато, що є спеціальні службовці, які буквально впихають пасажирів у вагони. Часто втомлені японці не в силах дійти до будинку і засипають прямо на тротуарах. Піти з роботи вчасно, поки там залишається хоч один співробітник, вважається поганим тоном. Начальник сприймається як істина в останній інстанції, а з колективом потрібно підтримувати теплі сімейні стосунки. В японській мові навіть є слово, що позначає смерть від перевтоми. Збереглася і традиція ритуального самогубства - харакірі, якщо японець не впорався зі своїми завданнями і підвів фірму. На щастя, такі крайні випадки відбуваються рідко.

Ставлення до іноземців

Японці завжди ввічливі, але до іноземців ставляться вельми прохолодно і відсторонено. Європеєць ніколи не стане своїм у середовищі японців. Однак останнім часом європеїзація торкнулася зовнішнього вигляду японців, здебільшого жіночої половини. Мати європейське обличчя стало модним, жінки і дівчата роблять пластичні операції зі зміни розрізу очей, фарбують волосся і використовують косметику, щоб бути схожими на західних жінок.

Зовнішній вигляд японців

Одяг та манери японок часто ставлять в тупик європейців: носити ультра-міні тут не вважається непристойним, а ось декольте - вульгарно. Японки не засмагають, вважаючи білу шкіру ознакою краси і аристократизму. Практично всі японці невисокого зросту і худорлявої статури. Але незважаючи на зовнішню відсутність м'язів, вони сильні і витривалі.

Характер японців

Жителі Країни Вранішнього Сонця сором'язливі: їм важко навіть сказати в обличчя предмету любові про почуття. Тому пропозиція руки і серця робиться в дусі: «Ти будеш варити мені суп?» Якщо надійшла відмова, нав'язуватися і повторювати пропозицію не прийнято. Велика частина весіль укладається після сватання і за рекомендацією батьків. Японці наївні і вірять всьому, що скажуть. Вони не вміють сваритися, і найстрашніша образа: дурень і ідіот, причому градус сварки передається мімікою та інтонацією, а не словами. Японці чесні і не візьмуть собі знайдений на вулиці гаманець. Поліцейські не беруть хабарів, а офіціанти - чайових. Токіо вже давно вважається найбільш безпечним містом в світі. Тут батьки спокійно відпускають першокласників до школи на метро. Потрапити до японця додому неможливо: він може запросити до себе друга і навіть іноземця, але це буде ввічливим обігом мови.

Японська їжа

Японці багато уваги приділяють їжі, для них це спосіб поповнення життєвої енергії. Незважаючи на величезні обсяги щоденного поглинання їжі, зустріти на вулиці товстого японця практично неможливо. Обідають мешканці Японії найчастіше на роботі, при цьому під час їжі потібно працювати. Під час поїздки за кордон головна мета - спробувати щось нове і обов'язково сфотографувати, щоб похвалитися друзям. Причому найкращим подарунком вважається їжа. Велика частина телеканалів показує передачі про їжу, а Новий рік вважається гастрономічним бенкетом, коли японці сидять вдома і багато їдять. Японці винаходять нетрадиційні ласощі: морозиво з неймовірними смаками (наприклад васабі), хліб з квасолею, смертельно небезпечна риба фугу і т. д.

Алкоголь

Японці погано переносять алкоголь і відразу червоніють після випитого. Однак культура споживання спиртного розвинена і його купують навіть в автоматах. Алкоголь тут прийнято закушувати, тому в барах келихи зі спиртним подають разом з картопляним салатом або куркою, навіть якщо відвідувач це не замовляв.

Звичаї

В Японії легалізовані борделі, в будь-якому магазині є полка з порнографічними коміксами (хентай), а в одному з районів Токіо найвища концентрація барів для гомосексуалістів. Багато жінок в цій країні страждають від домагань чоловіків, тому навіть в метро для них є окремі жіночі вагони.

Про освіту 

Навчальний рік в Японії починається з 1 квітня. В першу чергу дітей вчать співати і танцювати, а тільки потім читати і писати. Шкільні приміщення прибирають самі учні - прибиральниць тут немає. Японський алфавіт включає в себе 2500 символів, і діти вчаться читати і писати на латиниці, класичному японському і японської версії китайської мови.